SAĞLIKLI YAŞAM

8.5.2019

Ramazanda Tok Tutan besinler

Ramazanda Tok Tutan besinler

Ramazan ayında “Açlık” hissini bastırmak ve uzun süre tok kalmak için yüksek kalorili gıdalar tüketmeye ihtiyaç duymadan sağlıklı beslenme programınızı oluşturun. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak tok tutan besinleri sizler için derledik.

SÜT ÜRÜNLERİ: Süt, yoğurt, ayran ve peynir gibi gıdalar içerdiği yüksek protein ve probiyotiklerle sindiriminize yardımcı olurken uzun süre tok kalmanızı sağlar.

YUMURTA: Sadece 65 – 70 kalori arası bir değere sahip olan yumurta, kilo vermenize yardımcı olurken içerdiği yüksek proteinle besin ihtiyacınızın önemli bir bölümünü karşılar.

BAKLAGILLER: Mercimek, nohut, fasulye gibi besinler protein ve lif bakımından zengin olup sağlıklı beslenme programınızda rahatlıkla yer verebileceğiniz gıdalardır.

YEŞILÇAY: Yeşilçay, kurutulma esnasında fermantasyona uğramadığı için antioksidan bakımından siyah çaya göre daha zengindir ve metabolizmanızı hızlandırıp kalori yakımınızı artırır.
KURU YEMİŞ: Badem, fıstık, ceviz gibi omega 3 ve protein kaynağı besinler sizi bütün gün tok gibi hissettirirken atıştırma ihtiyacınızı da karşılar.

TARÇIN: Çaylarınızı ve meyvelerinizi tatlandırmak için kullanacağınız tarçın, kan şekeri düzenleyici ve iştah azaltıcı etkisiyle kilo vermenize yardımcı olur.

KARABUĞDAY: Öğünlerinizin yanında tüketeceğiniz bir kâse haşlanmış karabuğday, işlem görmüş buğday içeren ekmek türlerine göre daha sağlıklıdır ve çok uzun süre tok kalmanızı sağlar.

MUZ, ELMA VE AVOKADO: Ara öğünlerde yer verebileceğiniz meyveler günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılarken tok hissetmenize ve ayrıca tatlı ihtiyacınızı da karşılamanıza yardımcı olur.

SAĞLIKLI YAŞAM

8.5.2019

POPÜLER YAZILAR