TÜRKİYE

Memleketimizin meşhur ve tarihi yerlerinin hikayesi.

TÜRKİYE

Osmanlı’nın Ahududu Bahçesi: Bursa

12.3.2019

Beş Bin yıllık tarihinde osmanlı sultanlarının ahududu Bahçesinden dev Bir metropole dönüşen Bursa; imparatorluk mirası köyleri, tarihî hamamları ve kayak merkeziyle türkiye’nin parlayan yıldızı.

DEVAMINI OKU
TÜRKİYE

İstanbul'un Kalbi Fatih

4.1.2019

Yüzyıllardır coğrafi, siyasi, sosyal ve kültürel açıdan bir cazibe merkezi olan İstanbul’un en önemli kentsel mekânı Fatih, diğer adıyla öz İstanbul, her adımda karşımıza çıkan tarihî yapıları ve kültürel zenginliğiyle dev bir açık hava müzesi.

DEVAMINI OKU
TÜRKİYE

Peygamberler Şehri: Şanlıurfa

4.1.2019

Binlerce yıllık tarihiyle Mezopotamya’nın kadim şehri Şanlıurfa; kültürü, mimarisi, inançlara yaptığı ev sahipliği ve her köşesi için anlatılagelen efsaneleriyle ziyaretçilerine tüm zamanların ruhunu yaşatıyor.

DEVAMINI OKU
TÜRKİYE

Tebessüm Eden Şehir: Antalya

4.1.2019

Muhteşem iklimi, doğal güzellikleri ve tarihi mirasıyla Antalya, seyahat severlere eşsiz bir deneyim imkanı sunuyor. Ne dünyanın en eski gemi batığının Antalya'da bulunması tesadüftür, ne de en eski deniz fenerinin.

DEVAMINI OKU
TÜRKİYE

Medeniyetler Şehri Hatay

4.1.2019

Dünyanın en önemli antik mozaik koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Doğu Akdeniz’in kültür kenti Hatay, inanç ve gastronomi turizmi açısından çok zengin bir potansiyel barındırıyor.

DEVAMINI OKU
TÜRKİYE

Kuzeyin Kadim Şehri Trabzon

4.1.2019

Trabzon, tarihî süreç içerisinde pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış kadim şehir.

DEVAMINI OKU
TÜRKİYE

Aşkın Ve İnancın Kenti: Konya

16.11.2018

Firuze kubbeli camileri, Mevlevi dervişlerinin bilgeliği ve ören yerleriyle insana aşkın ve inancın kutsallığını fısıldayan bir Anadolu kentidir Konya.

DEVAMINI OKU